Long Beach’te Bisiklet Festivaliyle Keyifli Bir Hafta Sonu

Kategori: Haberler | Yayınlanma Tarihi: 2021-12-07 17:31:12


Kıbrıs’ın en uzun sahil şeritlerinden Long Beach’te Green Pedal Bisiklet Festivali düzenlendi.


Long Beach’te Bisiklet Festivaliyle Keyifli Bir Hafta Sonu

4 yıl önce faaliyete başlayan Green Pedal Bisiklet Kulübü, sürekli etkinlikler düzenleyerek bisiklet kültürünü yayma ve bisikletle beraber pek çok farklı konuda ve konseptte etkinliklerle farkındalık yaratma gayreti gösteriyor. İskele Belediyesi’nin destekleriyle, Dörter Construction, Cortado ve Alternative Future firmalarının sponsorluğunda ilk kez gerçekleştirilen Bisiklet Festivali’nin sonraki senelerde tekrarlanması planlanıyor.

Festivalin ilk günü İskele, Yeniboğaziçi, Geçitkale ve Mehmetçik Belediye Başkanlarının da açılış sürüşü yaptıkları, “Herkes İçin Bisiklet” sloganı taşıyan, 86 yarışçının katıldığı yarışla başladı. Kurulan sahnede 4 farklı müzik grubu canlı müzik yaparken, tüm gün devam eden DJ performansları ziyaretçilere keyifli bir hafta sonu yaşattı. Festivalin ikinci gününde çocuklar için kurulan parkurda, minikler hünerlerini gösterirken; yetişkinler için de BMX Şovu vardı.

Festival sponsoru Dörter Construction yöneticilerinden Metin Dörter: “Bölgemizde bu tarz festivallerin daha sık gerçekleşmesi için her zaman destek olacağız. Aralık ayına girmek üzere olduğumuz bu günlerde dahi burada insanlar denize giriyor, güzel havanın tadını çıkarıyor. Bisiklet de ada kültürümüzün bir parçası haline gelmişken Green Pedal’ın düzenlediği bu festivale destek olduğumuz için çok mutluyuz.” açıklamasında bulundu. Kurdukları stantta satıştaki projeleri hakkında bilgi veren Dörter Ekibi yakın zamanda yeni bir proje duyuracaklarının da müjdesini verdi.